Wynajem samochodu - historia
Wzrosty na rynku wynajmu aut w Polsce

Cała historia zaczęła się od leasingu, który jest już dobrze znaną i cenioną formą pozyskiwania środków transportu przez polskie firmy. Wynajem aut cały czas jest jeszcze opcją nową, ale wiąże się z wieloma dostrzeganymi korzyściami. Mówiąc krótko, jest to niedrogi sposób na pozyskanie pojazdu, w którym nie trzeba martwić się o OC czy naprawy, a do tego pojazd można wymieniać w każdej chwili. Żadna z tych opcji nie jest zawarta w leasingu. Z opcji wynajmu początkowo korzystały głównie firmy, ale obecnie coraz częściej wynajmem krótko- i średnioterminowym interesują się klienci prywatni. Wzorzec importowany Wynajmowanie samochodów jest bardzo popularne na Zachodzie, zwłaszcza w rejonie Morza Śródziemnego.

Wyjeżdżający tam na wakacje Polacy bardzo często szli za przykładem innych, miejscowych i przyjezdnych, wynajmując dla siebie pojazdy na czas pobytu. Zauważali, że jest to wygodne i wcale nie takie drogie, więc po powrocie często się zastanawiali, czy taka opcja nie jest wykonalna także nad Wisłą. Samochód dostosowany do potrzeb Najwięcej samochodów jest w naszym kraju wynajmowane cały czas w okresie świąt i wakacji.

Królują tutaj zwłaszcza długie weekendy. Potrzeby, jakie się w ten sposób realizuje, są bardzo różne i w dużej mierze zależą oczywiście od zasobności portfela. Najczęściej sięga się po samochody typowo użytkowe, czyli duże i przestronne auta kombi, w których zmieści się cała rodzina wraz z bagażem. Inny segment rynku to samochody luksusowe. Ktoś ma ochotę pojeździć limuzyną lub kabrioletem w ciepłe dni, idzie do wypożyczalni i wynajmuje sobie coś bez dachu. Bywa to element prestiżu. Coraz częściej tez na drogach pojawiają się wynajęte samochody SUV, jak również pojazdy bardzo egzotyczne, których zazwyczaj nie da się spotkać na polskich drogach i z tego powodu stanowią szczególnie interesujące opcje.

Zobacz również
Wynajem samochodu - historia

Korzenie dzisiejszych wypożyczalni aut możemy znaleźć w bardzo odległej przeszłości. O wypożyczalniach możemy mówić już w odniesieniu do starożytności, choć wówczas nie wypożyczano...