13 marca 2020 Lifestyle
Zagłębiarka Festool TS 55 - recencja

Niewiele pił tarczowych wytrzymuje prawdziwą próbę czasu, ale Festool TS 55 REBQ jest jednym z takich produktów. Nowoczesne wzornictwo i doskonała jakość wykonania precyzyjnych przekrojów - wszystko to dzięki szerokiej gamie funkcji. Od 55-calowej szyny prowadzącej po 48-zębowy brzeszczot z węglików spiekanych - sprawdza się on w większości przypadków przy wszelkiego rodzaju pracach związanych z cięciem.

Niewiele pilarek posiada szynę prowadzącą, co sprawia, że produkt ten jeszcze bardziej wyróżnia się na tle konkurencji. Dodatkowa funkcjonalność pozwala na wykonywanie precyzyjnych i łatwych do odtworzenia cięć, aby uniknąć kosztownych błędów i marnotrawstwa drewna. Korzystając z funkcji szyny prowadzącej, można użyć ograniczników krańcowych, aby jeszcze łatwiej ciąć identyczne kawałki drewna.

Festool TS 55 REBQ jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają jego wszechstronność. Wbudowana osłona przeciwodpryskowa jest cennym uzupełnieniem, które utrzymuje cięcie w czystości, szczególnie po bokach linii cięcia, zapobiegając powstawaniu odprysków. Ponadto pilarka jest wyposażona w sprężynowy nóż do rozcinania, który utrzymuje krawędź cięcia w pozycji otwartej i zapobiega odbiciom. Obrotowe przyłącze pyłu pozwala na cichsze sprzątanie i zdrowsze środowisko pracy, dzięki temu, że podczas pracy pył pozostaje z dala od twarzy. Chociaż nie jest to bezprzewodowa piła elektryczna, konstrukcja urządzenia i zastosowanie osłony pomagają zmniejszyć liczbę wypadków, w których sznurki przeszkadzają podczas cięcia.

Z punktu widzenia wydajności i funkcji, TS 55 REBQ nie jest niedoskonały ani nie ma żadnych słabych punktów w konstrukcji. Jedyną trudnością, jaką wielu konsumentów ma z tym produktem, jest koszt zakupu narzędzia. Jednakże, biorąc pod uwagę ciężki charakter i trwałość urządzenia, narzędzie jest warte inwestycji. Koszt jest zrównoważony przez dokładność, bezpieczeństwo, łatwość obsługi, odpylanie i łatwość regulacji, którą szczyci się ta przenośna piła tarczowa.

Niezależnie od tego, czy pracują Państwo w branży drzewnej, czy też są majsterkowiczami, Festool TS 55 REBQ jest wyjątkową inwestycją, która udowodni swoją wartość przy każdym cięciu. Jakość każdego cięcia pozwala Państwu zawsze zaoszczędzić pieniądze i zrekompensować wysoką cenę tego narzędzia, ponieważ z pewnością odczują Państwo większe zyski. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym lub nowym użytkownikiem pilark tarczowej, to narzędzie potraktuje Cię dobrze.

Zobacz również
Lifestyle

Komfortowe miejsce pracy może pomóc Ci poczuć się najlepiej. Dzięki temu wizualnemu przewodnikowi po ergonomii biura możesz zmienić wygląd swojego miejsca pracy.   Jeśli...